Vítejte na mém webu, přeji Vám dobrý večer. Dnes je: Neděle 24. Listopadu 2024 - 20:36:04 - Svátek má: Emílie. Děkuji Vám za návštěvu...
•BO• Internet: Generování Bezpečného Hesla
Zásady tvorby bezpečných hesel
Pro tvorbu hesel existují některé zásady, které je třeba dodržovat:
- Heslo by mělo být co nejdelší (min. 6 znaků, lépe více doporučuji 12 znaků)
- Heslo by mělo obsahovat kombinaci písmen a číslic
- Heslo by nemělo mít jazykový význam (nemělo by existovat ve slovníku, kalendáři apod.). Dát si jako heslo své křestní jméno je sebevražda!
- Do hesla je dobré vkládat speciální znaky (<>+-*/., atp.), ale určiě ne mezery!
- Heslo by nemělo být svázáno s osobou uživatele (dávat si jako heslo své křestní jméno, nebo jména příbuzných není moudré, stejně tak domácích mazlíčků přitelkyně, či hesla typu qwertz, nebo qwerty případně yxcvbn, nebo zxcvbn - ač vypadají tato čtyři hesla bezpečně podívejte se na klávesnici)
- Nepoužívat stejná hesla pro více služeb - zvětšuje se pravděpodobnost vyzrazení a v případě vyzrazení mohou být napáchány větší škody, než když budete mít heslo pro každou službu případně typ služby jiné heslo
- Hesla nikomu nesdělujte (heslo by nemělo být vyvěšeno na nástěnce nad psacím stolem, stejně jako pin ke kreditce napsan v podisovem poli na její zadní straně).
Existují různé mnemotechnické a jiné pomůcky pro vytváření hesel, které však snižují jeho bezpečnost:
- Počáteční (nebo jinak zvolená) písmena písničky, básničky apod. (kldpopo - Kočka Leze Dírou Pes Oknem atd.)
- Místo českých znaků vkládat čísla kláves, na kterých leží (místo "ě" dát "2", š=3, č=4 atd.) - ze slova "řečiště" vznikne heslo "5e4i3t2"
I když uvedené pomůcky mohou snižovat bezpečnost hesla, je určitě těžší uhádnout heslo "ko4i4ka" než "Jana" uživatele Jany Novákové.
Z mé Fotogalerie
[IMG_3621.jpg]