Vítejte na mém webu, přeji Vám dobrý večer. Dnes je: Neděle 24. Listopadu 2024 - 18:43:10 - Svátek má: Emílie. Děkuji Vám za návštěvu...
•BO• Internet: Generování Bezpečného Hesla

Zásady tvorby bezpečných hesel

 

Pro tvorbu hesel existují některé zásady, které je třeba dodržovat:

  1. Heslo by mělo být co nejdelší (min. 6 znaků, lépe více doporučuji 12 znaků)
  2. Heslo by mělo obsahovat kombinaci písmen a číslic
  3. Heslo by nemělo mít jazykový význam (nemělo by existovat ve slovníku, kalendáři apod.). Dát si jako heslo své křestní jméno je sebevražda!
  4. Do hesla je dobré vkládat speciální znaky (<>+-*/., atp.), ale určiě ne mezery!
  5. Heslo by nemělo být svázáno s osobou uživatele (dávat si jako heslo své křestní jméno, nebo jména příbuzných není moudré, stejně tak domácích mazlíčků přitelkyně, či hesla typu qwertz, nebo qwerty případně yxcvbn, nebo zxcvbn - ač vypadají tato čtyři hesla bezpečně podívejte se na klávesnici)
  6. Nepoužívat stejná hesla pro více služeb - zvětšuje se pravděpodobnost vyzrazení a v případě vyzrazení mohou být napáchány větší škody, než když budete mít heslo pro každou službu případně typ služby jiné heslo
  7. Hesla nikomu nesdělujte (heslo by nemělo být vyvěšeno na nástěnce nad psacím stolem, stejně jako pin ke kreditce napsan v podisovem poli na její zadní straně).

Existují různé mnemotechnické a jiné pomůcky pro vytváření hesel, které však snižují jeho bezpečnost:

  1. Počáteční (nebo jinak zvolená) písmena písničky, básničky apod. (kldpopo - Kočka Leze Dírou Pes Oknem atd.)
  2. Místo českých znaků vkládat čísla kláves, na kterých leží (místo "ě" dát "2", š=3, č=4 atd.) - ze slova "řečiště" vznikne heslo "5e4i3t2"

I když uvedené pomůcky mohou snižovat bezpečnost hesla, je určitě těžší uhádnout heslo "ko4i4ka" než "Jana" uživatele Jany Novákové.

Z mé Fotogalerie

[IMG_3229.jpg]

Počet fotek v galerii: 64 | Počet stránek:44 | Poslední aktualizace: 23.05.2007 21:17:16 | Copyright © 2007, Ondřej Baar